Układamy kanalizację sanitarną w ul. Budowlanej

Układamy kanalizację sanitarną w ul. Budowlanej

Prace wykonuje Zakład Budowy i Eksploatacji Urządzeń Wodociągowo-Kanalizacyjnych z Miętnego
Prace w ulicy Budowlanej
Prace w ulicy Budowlanej
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wodociąg Marecki realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – etap III”

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w ulicy Budowlanej (boczna od Mickiewicza). Na poczatku były to prace kameralne, a teraz roboty budowlano-montażowe są w toku. Wykonawca, czyli Zakład Budowy i Eksploatacji Urządzeń Wodociągowo-Kanalizacyjnych z Miętnego (koło Garwolina), ułoży 360 m kanalizacji sanitarnej z  odgałęzieniami do granic posesji, wybuduje sieciową pompownię ścieków wraz z przewodem tłocznym o długości ok. 240 m, a także przebuduje kolidujący z inwestycją fragment sieci gazowej w ul. Mickiewicza. Wykonawca stara się minimalizować trudności drogowe zapewniając mieszkańcom Budowlanej praktycznie stały dostęp do posesji. W drugiej połowie marca część robót będzie wykonywana w ulicy Mickiewicza. Pozostanie ona jednak przejezdna dla samochodów. Postęp robót można obejrzeć w naszej galerii LINK
Roboty są finansowane m.in. z unijnego Funduszu Spójności. Do tej pory ze środków UE na marecką sieć kanalizacyjną i SUW-2 przeznaczono 109,5 mln zł. Obecnie sieć kanalizacji sanitarnej liczy ponad 218 km.

Data publikacji: 10.03.2022

« wstecz | w górę