Wspólne warsztaty filmowe z plasteliną, zwiedzanie niedostępnych na co dzień obiektów Wodociągu Mareckiego, konkursy edukacyjne – to tylko część atrakcji, które czekają na Was 21 maja."/> Weź udział w warsztatach z plasteliną Unijnie nakręceni - Nasze akcje - Wodociąg Marecki

Weź udział w warsztatach z plasteliną Unijnie nakręceni

Weź udział w warsztatach z plasteliną Unijnie nakręceni


Wspólne warsztaty filmowe z plasteliną, zwiedzanie niedostępnych na co dzień obiektów Wodociągu Mareckiego, konkursy edukacyjne – to tylko część atrakcji, które czekają na Was 21 maja.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty


Mareckie hasło tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich ma kilka znaczeń. Po pierwsze nawiązuje do unijnego wsparcia, jakie Wodociąg Marecki otrzymał z Brukseli, aby zbudować prawie 200 km kanalizacji. Było to aż 87 mln zł! Niedawno złożyliśmy kolejny wniosek o dofinansowanie i chcemy budować kolejne kilometry sieci. Innymi słowy - zostaliśmy unijnie nakręceni (tak jak to mówią młodzi ludzie) do inwestycji!
Teraz zdradzimy dosłowne znaczenie naszego hasła. Jedną z głównych atrakcji Dnia Otwartego będą warsztaty filmowe z plasteliną dla dzieci i młodzieży. Tego w Markach jeszcze nie było! Wspólnie z Moniką Kuczyniecką, autorką filmów animowanych, przygotujemy fantastyczne nagranie (artystyczny tworzywem będzie plastelina) na temat roli wody i oczyszczania ścieków w życiu człowieka oraz przyrody.
Atrakcji będzie jednak więcej. Odpowiemy też (w praktyczny sposób) na pytanie, skąd się bierze woda w naszych kranach. Zaprosimy Was do zwiedzania naszej stacji uzdatniania wody, która pracuje przez 365 dni w roku na okrągło. Ponadto będzie można zobaczyć z bliska największy w Markach odkurzacz, czyli… specjalistyczny samochód zajmujący się bieżącą eksploatacją sieci kanalizacyjnej. Oczywiście opowiemy też o kolejnych planach dotyczących rozbudowy sieci. To wszystko w niedzielę, 21 maja, przy ul. Żeromskiego 30. Zapraszamy od 13.00 do 17.30.
Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja, promujące inwestycje zrealizowane z pomocą finansową Brukseli. W tym roku odbędzie się czwarta edycja, a wszystkie wydarzenia odbędą się między 18 a 21 maja. W ubiegłym roku Dni Otwarte odwiedziło 220 tys. osób!

Zobacz też wydarzenie na stronie Dni Otwartych - kliknij

Co trzeba zrobić aby wziąć udział w warsztatach!

Wystarczy ulepić swojego plastelinowego Pana Kropelkę, Zrobić jej zdjęcie i wysłać do nas na e-mail a.soloninko@wodociagmarecki.pl
Do tego wypełnić, podpisać formularz, deklarację i jako skan załączyć w mailu. Pierwsze 20 osób bierze udział w warsztatach. Na zgłoszenia czekamy do 12 maja. Listę zakwalifikowanych osób ogłosimy na stronie 16 maja. Już nie możemy się doczekać!

Deklaracja - pobierz
Formularz  - pobierz

 
                                                                              Fot. Marcin Oliva Soto
Data publikacji: 28.04.2017

« wstecz | w górę