Fundusze Europejskie

Wielkie brawa za wspólne świętowanie!

Wielkie brawa za wspólne świętowanie!

Sadzenie roślinek, recyklingowa kropla 3D, wystawa Wodny Świat, saturator to wszystko czekało na mieszkańców Marek podczas święta miasta i 20-lecia Wodociągu Mareckiego. Upały okazały się nie takie straszne, ponieważ publiczność dopisała.
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 3 minuty

Sobota - stadion miejski przy ulicy Wspólnej, godz. 14:00, ekipa Wodociągu zwarta i gotowa do pracy. Od czego zaczęliśmy? Oczywiście od łyka markowej wody z saturatora. Tym razem bez krzyżówek i rebusów na stoisku promocyjnym Spółki. Mieliśmy coś nowego, innego… Zaczęliśmy od sadzenia roślinek w postaci różnych ziół typu bazylia, mięta etc. Przygotowaliśmy plastikowe butelki, które posłużyły Nam jako doniczki. Mieliśmy ziemię i zioła, a każdy, kto do nas podszedł zabrał do domu własnoręcznie posadzoną roślinkę. Cieszyliśmy się z tak dużego zainteresowania, bo mogliśmy pokazać, że plastikowa butelka otrzymała nowe życie. To nie koniec atrakcji z naszej strony. Przy stoisku cały czas uwagę przykuwała konstrukcja kropli. Co można z nią zrobić słyszeliśmy w oddali pytania. Ozdobimy ją plastikowymi dekielkami od butelek. Wokół kropli rozłożyliśmy palety, wyjęliśmy farby, pędzle i sznurki. Nieśmiało podchodziły pierwsze osoby obserwując, co sami zaczynamy robić. Po chwili było nas coraz więcej i więcej. Kropla zaczęła nabierać wyglądu. Gdy pomalowane dekielki od butelek przez młodszych i starszych mieszkańców wyschły, przywiązaliśmy je wspólnie do konstrukcji kropli.

W tak szczególnym dniu, jakim było świętowanie 20-stych Urodzin przez Wodociąg Marecki na scenie stadionu miejskiego nie mogło zabraknąć pracowników Spółki na czele z Prezesem Kajetanem Pawłem Specjalskim oraz Burmistrzem Miasta Jackiem Orychem. Był to odpowiedni moment, aby podziękować mieszkańcom za tak liczną obecność oraz wyróżnić Siostrę Urszulę Głowacką z Fundacji Otwarte Serce. W ten sposób podkreśliliśmy wspólną pracę przy wielu projektach, które razem realizujemy np. wystawa  „Wodny Świat”. Następnie konkurs dla mieszkańców pełnoletnich. Zaprosiliśmy do Nas pięcioro chętnych. Gdy odważni znaleźli się na scenie przedstawiliśmy zasady. Każdy z uczestników wylosował pięć pytań a ten, który odpowiedział na wszystkie wygrywał. Okazuje się, że uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i potrzebna była dogrywka. Stanęło w niej dwoje uczestników. Kto pierwszy odpowiedział na zadane pytanie, ten wygrywał. I w taki sposób wyłoniliśmy zwycięzcę , który w nagrodę otrzymał ramkę cyfrową na zdjęcia oraz gadżety Wodociągu Mareckiego. Pozostałych nagrodziliśmy upominkami, wśród których znalazła się książka pt. Markowa Woda XX lat Wodociągu Mareckiego wydana z okazji jubileuszu Spółki.

Kilka minut po godzinie 18:00, a  na scenie zaczęły się koncerty zespołów: Czadomana , De Marco, Weekendu . Na zakończenie pokaz laserowy. A przed Nami niedziela!

Drugiego dnia w Parku Miejskim atrakcje zorganizowali Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Podobnie jak w sobotę, w niedzielę również nie zabrakło stoiska Wodociągu Mareckiego. Słyszeliśmy głosy mieszkańców - na szczęście dziś znowu jest saturator. Woda płynęła strumieniami. Każdy mógł jej skosztować, tym bardziej, że temperatura nie odbiegała od tej wczorajszej. Było tylu chętnych , że mimo kolejnej dolewki kubki skończyły się ok 18:00. Nowy dzień – nowe atrakcje. Jakie tym razem? Kończyliśmy kroplę, a do tego dekorowaliśmy jeszcze swoje drzewo. Potrzebowaliśmy pomocy mieszkańców . Ze styropianu , w którym wcześniej wycięliśmy różne kształty : krople, żółwia, delfina, rozgwiazdę, ślimaka itp., tworzyliśmy Wodny Świat. Potrzebne były korki od plastikowych butelek.  Mieszkańcy chętnie nam w tym pomogli dzięki temu cały czas obok naszego drzewa powstawały nasze prace.  Nasze drzewo było zapewne niespodzianką, dla tych, którzy odwiedzają Biuro Obsługi Klienta. Gdy rodzice załatwiają sprawy, ich pociechy się nie nudzą, przy specjalnie przygotowanym stoliku, mogą namalować dla Nas kroplę za którą otrzymują upominek. Teraz zebraliśmy te wszystkie prace by zawisły pomiędzy gałęziami. Jeszcze przed godziną 18:00 akcja – kreacja była gotowa,  a My cieszymy się, że znowu mogliśmy zrobić coś fajnego z mieszkańcami.

Tego dnia mieszkańcy mogli podziwiać nie tylko Nasze drzewo, ale i  wystawę stworzoną z Fundacją Otwarte Serce pt. „Wodny Świat”. Dobrze znana i lubiana przez Markowian. Tym razem w „Zaklętej Komnacie” wybrane obrazy stanęły w większym formacie. Mamy nadzieję, że i tym razem przyciągnęła uwagę odwiedzających.

Gratulujemy Pani Dyrektor Aleksandrze Jankowskiej, jak i pracownikom MOK-u pomysłowości. Dziękujemy Wydziałowi Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta za współpracę podczas soboty. Burmistrzowi Miasta Marki Jackowi Orychowi za to,  że mogliśmy uczestniczyć w tych dwóch pełnych atrakcji dniach. Bez mieszkańców Naszego Miasta, Dni Marek nie mogłyby się tak wspaniale odbyć. Już nie możemy doczekać się spotkania za rok. Mamy nadzieję, że też tak licznie zostaniemy odwiedzeni. A już niedługo widzimy się na kolejnych akcjach w mieście.

Zapraszamy do obejrzenia galerii - Dni Marek Sobota   Dni Marek Niedziela

Data publikacji: 13.06.2019