Wróciła prawdziwa zima, zabezpieczmy instalacje

Wróciła prawdziwa zima, zabezpieczmy instalacje

Wraz ze spadkiem temperatury rośnie ryzyko domowych awarii.
Zabezpieczona instalacja
Zabezpieczona instalacja
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Dawno już tak zimno nie było. Na termometrach mamy wyjątkowo niskie temperatury. Ku uciesze dzieci i utrapieniu dorosłych wróciła prawdziwa zima. Przypominamy więc o konieczności zabezpieczenia instalacji wodociągowej w Państwa domach. Wraz ze spadkiem temperatury rośnie bowiem ryzyko awarii.

Mamy dla Państwa kilka sugestii. Żeby nie zrobić sobie niepotrzebnych kłopotów, warto:

- odciąć i spuścić wodę doprowadzaną do zewnętrznych kranów (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście)

- sprawdzić, czy instalacja wodociągowa nie przebiega w pobliżu kratek wentylacyjnych. Jeżeli tak, zabezpieczyć otuliną izolacji termicznej.

- zapewnić dodatnią temperaturę w pomieszczeniu, gdzie jest zamontowany wodomierz.

- jeżeli wodomierz jest w studzience na zewnątrz, sprawdzić, czy właz jest poprawnie zamknięty i odpowiednio zaizolowany (np. styropianem lub wełną mineralną)

Brak wody może być sygnałem domowej lub ulicznej awarii. Przypominamy - za stan techniczny studzienki wodomierzowej (styropian, szczelność) oraz konieczność zachowania dodatniej temperatury w pomieszczeniu technicznym odpowiada odbiorca usługi.

Jeżeli dojdzie do rozsadzenia wodomierza lub zaworu, należy natychmiast zadzwonić na numer mareckiego Pogotowia Wodociągowego: 606 908 708, aby uchronić się przed stratami.

Data publikacji: 11.01.2024
Autor:

« wstecz | w górę