Fundusze Europejskie

Zapraszamy na II Forum Praktyków Ekogmina

Zapraszamy na II Forum Praktyków Ekogmina

5 i 6 czerwca w Jachrance spotkają się naukowcy oraz przedsiębiorcy z branży wodno-kanalizacyjnej. Zajmą się tematyką zrównoważonego zarządzania gospodarką wod-kan w gminach.
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Na początku czerwca wszystkie drogi prowadzą do Jachranki obok Serocka. W Hotelu Warszawianka spotkają się wybitni przedstawiciele świata nauki oraz specjaliści z firm wodno-kanalizacyjnych oraz wykonawczych. Okazją będzie II Forum Praktyków Ekogmina, które potrwa dwa dni: od 5 do 6 czerwca.

„Celem konferencji jest stworzenie skutecznej platformy wymiany doświadczeń w zakresie metod stosowanych w projektach wod-kan w polskich miastach i gminach. Konferencja kierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów małych i średnich gmin, przedsiębiorstw komunalnych oraz wykonawców i przedsiębiorców branży sanitarnej” – informują organizatorzy.

Wśród ciekawych tematów dyskusji można wymienić m.in. energochłonność systemów wod-kan, metody optymalizacji zużycia energii i strat wody, zagospodarowanie wody w miastach w aspekcie zmian klimatycznych czy debatę nad specyfiką gmin okołometropolitarnych.

Podczas konferencji wystąpią m.in. prof. dr hab. n. chem. Lidia Wolska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. inż Zbigniew Heidrich z Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. Tomasz Hesse z Politechniki Koszalińskiej, prof. nadz. Marek Gromiec z Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jacek Mąkinia z Politechniki Gdańskiej. Głos zabiorą także praktycy m.in. z naszej firmy, a także z Wodociągi Słupsk, PWiK w Tarnowskich Górach i PWiK w Dąbrowie Górniczej. Pojawią się także przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i PGWWP RZGW.

Honorowym partnerem wydarzenia jest Wodociąg Marecki.

Konferencja z Jubileuszem Wododciągu Mareckiego odbywa się w dniu 6 czerwca.

Szczegóły na Ekogmina.biopro.pl

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem: Wielkie wyzwania dla gmin -  studium sukcesu: podwarszawska gmina marki

 

Data publikacji: 15.05.2019