Fundusze Europejskie

Bożonarodzeniowe ozdoby w stylu eko

Bożonarodzeniowe ozdoby w stylu eko

Czasami wystarczy dobry pomysł, by także w święta chronić środowisko.
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Jak przed świętami udekorować biuro Wodociągu Mareckiego? Plastikowa choinka -  odpada z definicji, wiadomo – mniej plastiku, więcej zdrowia. Żywa choinka – pod każdym względem piękna, ale aż żal jej wycinać, bo to strata dla środowiska naturalnego. Co więc zrobić, gdy ma się tak ekologiczne dylematy przedświąteczne? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest trudna. Trzeba wybrać trzecią drogę. I taką drogą podążył Wodociąg Marecki. Postanowiliśmy, że w tym roku nasza choinka powstanie… z książek. Tak, tak, to nie pomyłka… Poprosiliśmy naszych pracowników oraz mieszkańców o przekazanie różnych publikacji, dzięki którym w kilka kwadransów mogłoby wyrosnąć świąteczne drzewko. I udało się. Owinęliśmy książki w bibułę, a następnie w sekretariacie firmy ułożyliśmy w formie choinki. Końcowy efekt możecie zobaczyć sami na zdjęciu.

W ekologiczny sposób podeszliśmy też tematu świątecznego wystroju naszego biura zarządu. Część naszych klientów na pewno kojarzy wspaniałą kroplę wody w 3D, która latem powstała z recyklingu podczas miejskich uroczystości i obecnie znajduje się tuż przy wejściu do budynku. Zawiesiliśmy na niej wiele świątecznych elementów – żaden z nich nie był kupowany! I tak letnia kropla znalazła nowe, zimowe zastosowanie!

Podobnie zrobiliśmy z naszymi witrynami. W wykonaniu części dekoracji pomogły nam dzieci, które wzięły udział w organizowanych przez nas warsztatach plastycznych. Serdecznie dziękujemy za pomoc. Wykonaliście wspaniałą robotę. A Jeśli będziecie przechodzić obok naszej siedziby przy Żeromskiego, koniecznie rzućcie okiem! Tam widać efekty wspólnej pracy! Już od samego wejścia, ponieważ na przywitanie witają wszystkich banery, które powstały z prac dzieci w konkursie na kartkę bożonarodzeniową.

Ps. Nie martwcie się, że po Bożym Narodzeniu oddamy książki na makulaturę. Nic z tych rzeczy. Szanujemy ich wartość i damy im drugie życie. Mamy w naszym mieście kilka miejsc, w których można podzielić się książką (tzw. bookcrossing). Specjalne półki znajdują się m.in. w bibliotece publicznej przy Lisa-Kuli, urzędzie miasta (Piłsudskiego 95) oraz na terenie ogrodu zmysłów na rogu Sowińskiego i Wilczej. Tam też znajdziecie się publikacje, z których utworzyliśmy tegoroczną choinkę. A przy okazji zapytamy: czy w siedzibie Wodociągu też powinniśmy uruchomić taką półkę?

Data publikacji: 20.12.2019

Autor: