Kalejdoskop 2023

Kalejdoskop 2023

Dokończenie III etapu unijnych inwestycji, kolejne rekordy, ciekawe projekty i inicjatywy – 2023 rok Wodociągu Mareckiego w pigułce informacyjnej
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 4 minuty

Styczeń

Otwieramy excela i… mamy rekord! Na początku roku sprawdziliśmy, ile wody wtłoczyliśmy do mareckiej sieci wodociągowej w 2022 r. Okazało się, że aż 1,94 mln m. sześc. Trochę żałowaliśmy, że nie pokonaliśmy pułapu 2 mln m. sześc., ale co się odwlecze, to nie uciecze… Do tematu wrócimy pod koniec  kalejdoskopu 2023.

 

Tradycyjnie uczestniczyliśmy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I tu też zanotowaliśmy rekord. Dzięki Waszej hojności, podczas kwesty oraz z licytacji, uzyskaliśmy łącznie ponad 4 tys. zł. Dziękujemy! Kwotę 750 zł uzyskaliśmy dzięki licytacji modelu statku, przygotowanego przez naszego inspektora – pana Jerzego. Uwaga! Na finał 2024 przygotował coś specjalnego dla fanów historii i militariów!

 

Luty

W lutym ogłosiliśmy konkurs dedykowany uczniom mareckich publicznych przedszkoli. Nagroda była nie byle jaka – montaż źródełka Markowej Wody. Trzeba było je tylko… wyśpiewać. Tak , tak, dzieci wystąpiły na Scenie MOK i zaprezentowały piosenki poświęcone Markowej Wodzie. Najlepiej wypadła ekipa z Przedszkola Miejskiego nr 3. Słowa dotrzymaliśmy i latem źródełko zamontowaliśmy.

 

Marzec

Otrzymaliśmy zaproszenie na kongres kobiet Szminka, ściślej – na panel poświęcony dobroczynnym skutkom picia wody. Nie ukrywamy – byliśmy trochę stremowani przy pełnej sali widowiskowej MCER, ale błyskawicznie nawiązaliśmy nić porozumienia z kobiecą widownią. Wystarczyło zadać pytanie, jakie rodzaju jest słowo „woda”. I to wzbudziło niekłamany entuzjazm naszych słuchaczek. A potem przeszliśmy do konkretów, rozwiewając mity o szkodliwości dla zdrowia twardej wody.

 

Kwiecień

To było dla nas jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Symbolicznie zakończyliśmy III etap projektu unijnego, podczas którego zbudowaliśmy m.in. drugą stację uzdatniania wody oraz rozbudowaliśmy sieć kanalizacji sanitarnej o ponad 14 km. Z tej okazji zaprosiliśmy przedstawicieli środowiska naukowego, mediów, funduszy ochrony środowiska, samorządowców na konferencję poświęconą naszym inwestycjom. W pamięci zapadły nam słowa prof. Marka Gromca, że „jest to ogromny sukces tego miasta”. Dziękujemy!

 

W kwietniu zdobyliśmy abonenta Internetowego Biura Obsługi Klienta nr 4000. A to oznacza, że mniej więcej jedna czwarta naszych klientów indywidualnych korzysta z tego elektronicznego narzędzia kontaktu z naszym przedsiębiorstwem. Dla Państwa – to wygoda, dla nas – oszczędności związane z mniejszymi zakupami papieru, kopert i tuszu do drukowania. Zachęcamy - kto jeszcze nie jest w IBO, niech skorzysta z tego bezpłatnego narzędzia LINK

 

Maj

W Parku Wolontariuszy wiosną, latem i jesienią działa nasza fontanna. W maju obok niej dołożyliśmy jeszcze jeden element. To gablota multimedialna. Największą radość mają z niej dzieci. Dlaczego? Jedną z jej atrakcji jest gra zręcznościowa „Suszek i kropelka”, która oczywiście zawiera w sobie treści dydaktyczne dotyczące wody. Kto nie spróbował – niechaj zagra! Ponadto można pozwiedzać marki z lotu ptaka, zapoznać się z aktualnościami ze strony miasta oraz odwiedzić stronę internetową Wodociągu Mareckiego.

 

W maju zaprosiliśmy Was również na Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE). To ogólnopolska akcja, ale w powiecie wołomińskim prawdopodobnie tylko my w niej uczestniczyliśmy. Nasi mieszkańcy mogli zwiedzić drugą Stację Uzdatniania Wody na Czarnej Strudze, dowiedzieć się, jak uzdatniamy Markową Kranówkę, a także wygrać atrakcyjne nagrody w quizie, organizowanym na zakończenie zwiedzania. Jeśli w 2024 r. DOFE znów będą organizowane, oczywiście dołączymy do nich!

 

Czerwiec

Wracamy jeszcze na chwilę do III etapu projektu unijnego. W czerwcu mogliśmy zaprojektować okolicznościową publikację książkową oraz zaprezentować film, zrealizowany z tej okazji. Nie są to wydawnictwa branżowe, pisane trudnym językiem. Wręcz przeciwnie – są dedykowane przede wszystkim naszym mieszkańcom. Zapraszamy do lektury książki LINK oraz obejrzenia reportażu LINK

 

Lipiec - Sierpień

W tym roku nasze miasto wymieniło wiaty przystankowe. Ich nowe, estetyczne modele dają możliwość zrealizowania kampanii reklamowej. Nie zasypialiśmy więc gruszek w popiele. Na przystankach pojawiły się dwa rodzaje plakatów, które łączył wspólny wątek: pijcie markową kranówkę (zwłaszcza w gorące dni), bogatą w minerały i znacznie tańszą od butelkowanej wody, sprzedawanej w popularnych marketach

 

Wrzesień

To miesiąc, który upływa pod znakiem wielu wydarzeń plenerowych. Dziękujemy za wszystkie zaproszenia od ich organizatorów. Byliśmy m.in. na pikniku w parafii pw. św. Izydora, podczas Spartakiady MSG czy na potańcówce w Parku Wolontariuszy. Cieszymy się, że nasze warsztaty cieszyły się wzięciem wśród uczestników. Podobnie jak Markowa Woda z saturatora, która lała się szerokim strumieniem!

 

Październik

Za oknem robi się szaro, dzień stał się krótszy. Czy musi być nam z tego powodu smutno? Absolutnie nie. W jesienne dni można robić całkiem fajne rzeczy. „Pomysłowa sobota” – tak się nazywał cykl naszych spotkań, który zorganizowaliśmy w gościnnych progach Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Były to warsztaty plastyczne dedykowane najmłodszym mieszkańcom. O tym, że cieszyły się zasłużonym uznaniem, świadczy fakt, że bezpłatne wejściówki rozchodziły się jak ciepłe bułeczki! Pomyślimy nad ich kontynuacją w przyszłym roku!

 

Listopad

Wielkimi krokami zbliża się 25 rocznica powstania Wodociągu Mareckiego. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny kalendarz na 2024 r. Dlaczego specjalny? Bo znajdziecie w nim prace laureatów naszych konkursów plastycznych z ostatniego dziesięciolecia.  Uwaga! Uwaga! Jeśli wśród internautów są autorzy prac, prosimy o zgłoszenie się do naszego biura przy ul. Żeromskiego. Mamy dla Was niespodziankę!

 

Grudzień

Koniec III etapu unijnego projektu nie zakończył frontu naszych inwestycji. Przez 2023 r. remontowany był strużański odcinek Alei Piłsudskiego (od Legionowej w stronę Radzymina). Było to zadanie naszego miasta, ale my skorzystaliśmy z tej okazji. Mogliśmy bowiem dołączyć sąsiadujące nieruchomości do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej. O tym, że nie jest to wcale takie proste, pisaliśmy na naszym blogu LINK

 

Na koniec wracamy do naszej obietnicy z początku tekstu. W grudniu 2023 r. padł kolejny rekord produkcji wody i tym razem przekroczyliśmy próg 2 mln m. sześc. wtłoczonych do naszej sieci przez rok! W sumie wyszło nam, że przez 25 lat łączna produkcja wyniosła ponad 29,5 mln m. sześc. To tak jakbyśmy trzykrotnie opróżnili Morskie Oko w Tatrach!

Data publikacji: 02.01.2024

« wstecz | w górę