Poszukiwany, poszukiwana

Poszukiwany, poszukiwana

Łączymy przeszłość i przyszłość. Zapraszamy autorów prac do wodociągowego kalendarza z poprzednich lat, by podzielić się z nimi… kalendarzem na 2024 r.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

W tym roku Wodociąg Marecki obchodzi 25 urodziny. Z tej okazji wydaliśmy niezwykły kalendarz. Znajdują się w nim najlepsze i najciekawsze prace z poprzednich wydań. To swoista klamra spajająca przeszłość z najbliższą przyszłością.

10 edycji kalendarza, 29 prac laureatów, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych edycjach w różnych kategoriach wiekowych. Czy znajdą się wszyscy laureaci? Czy rozpoznają swoje prace nawet te sprzed 10-ciu lat? Jesteśmy bardzo ciekawi.

Pierwszy kalendarz pojawił się w 2012 r. Był owocem organizowanego w 2011 r. konkursu plastycznego „UE i WM w trosce o czystą wodę i środowisko”. I tak było z kolejnymi wydaniami kalendarzy w latach 2012-2013 oraz 2016-2023. Otrzymywaliśmy od dzieci mnóstwo prac w konkursach. To one były i są autorami wszystkich kalendarzy, za co pięknie dziękujemy.

W naszych konkursach łatwo było znaleźć wspólny mianownik: były to tematy ekologiczne (np. „Czysta okolica zaczyna się od Ciebie”, „Mniej plastiku więcej zdrowia”) oraz związane ze wsparciem unijnym dla naszych inwestycji (m.in. „Wodny detektyw na tropie”, „Bijące źródła”).

Dziś część z autorów prac (zwłaszcza z pierwszych konkursów) jest już dorosłymi ludźmi. Ale pewnie uśmiechną się, gdy zobaczą swój rysunek w kalendarzu na 2024 r. Ale przechodząc do meritum - nieważne czy macie już 18 lat czy jeszcze nie. Odwiedźcie naszą spółkę i wybierzcie sobie niespodziankę: albo kalendarz na 2024 albo zestaw niespodzianek.

Od 3 do 19 stycznia w specjalnie utworzonym wydarzeniu na profilu FB będziemy publikować plansze z kalendarza na rok 2024. Każdy uczestnik konkursu, który rozpozna swoją pracę proszony jest o zgłoszenie się do nas. ( osoby niepełnoletnie prosimy o zgłoszenie się z rodzicem/ opiekunem). Chcemy przekazać Wam ten wyjątkowy egzemplarz kalendarza z Waszą pracą. Jesteśmy również ciekawi jak wspominacie wygraną w naszym konkursie.

A każdego, kto będzie chciał zobaczyć nasz kalendarz, zapraszamy na WOŚP już 28 stycznia. Będzie też go można wybrać w naszych zabawach! Odwiedźcie więc nasze stoisko w MCER!

Dodatkowo, w środę 10 i 17 stycznia damy Wam możliwość zdobycia kalendarza biorąc udział w znanych już Wam zabawach, które organizujemy na FB.

Konieczne śledźcie nasz profil bo w styczniu będzie się działo.

Regulamin zabawy dostępny pod linkiem - link

Uchwała do Regulaminu - link

 

Z historii naszych konkursów :

2012

UE i WM w trosce o czystą wodę i środowisko

2013

UE i WM w trosce o czystą wodę i środowisko

2016

Ahoj Markowa woda

2017

Źródełko Markowej Wody

2018

Fontanna marzeń

2019

Bijące źródła

2020

Mniej plastiku, więcej zdrowia

2021

Wodny detektyw na tropie

2022

Czysta okolica zaczyna się od Ciebie

2023

Malowane Eko Zgadywanki

 

 

Data publikacji: 03.01.2024
Autor:

« wstecz | w górę