Rozpoczynamy dystrybucję informacji o zużyciu wody

Rozpoczynamy dystrybucję informacji o zużyciu wody

Od 1 sierpnia Marki zmieniają sposób obliczania opłaty za odpady komunalne. W miejsce systemu „od osoby” wchodzi w życie system „od zużycia wody”.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wodociąg Marecki, jako dostawca wody, przygotuje dla Państwa kluczowe informacje, dzięki którym będziecie mogli wypełnić deklarację odpadową. W drugiej połowie lipca rozpoczynamy dystrybucję informacji „o okresie i ilości zużytej wody w 2019 r.”. Będziemy ją dołączać do bieżących faktur. W informacji znajdziecie Państwo dane z faktur obejmujących ubiegły rok. Najważniejsze informacje znajdują się w kolumnach 7 i 4. W kolumnie 7 znajduje się zużycie w danym okresie, w kolumnie 4 – liczba dni obejmujących to zużycie. Na tej podstawie wybierzecie najkorzystniejszy dla siebie okres, obejmujący co najmniej 81 następujących po sobie dni, i obliczycie wysokość opłaty za odpady. Przypominamy, że informację należy dołączyć do deklaracji odpadowej.

Osoby, które skrzętnie zbierają rachunki lub najpóźniej od 1 stycznia 2019 r. korzystają z naszego Internetowego Biura Obsługi Klienta (IBO), nie muszą czekać na nasze zestawienie. Deklarację odpadową można złożyć również na podstawie następujących po sobie faktur za 2019 r., obejmujących minimum 81 dni. Takie dane znajdują się na stronie ibo.wodociagmarecki.pl. Jeśli będziecie Państwo składać deklarację na podstawie faktur, należy je również dołączyć do deklaracji podatkowej.

Dokładne informacje na ten temat sposobu obliczania opłaty, wypełnienia deklaracji oraz jej składania znajdziecie Państwo pod koniec lipca na stronie urzędu miasta (www.marki.pl), a także w specjalnej gazecie, którą na początku sierpnia wyda nasz ratusz. Urząd Miasta szykuje sporo ułatwień dla osób składających deklarację (m.in. infolinia, kalkulator obliczenia opłaty)

Informujemy, że Wodociąg Marecki nie będzie przyjmować zeznań odpadowych. Należy je przekazywać do urzędu miasta. Nie będziemy również przyjmować opłat za śmieci. Trzeba je regulować na dotychczasowe konta wskazane przez urząd miasta.

Data publikacji: 16.07.2020

« wstecz | w górę