Wycieczka z Wodociągiem on-line?

Wycieczka z Wodociągiem on-line?

Tak, jest to możliwe, mimo istniejącej pandemii i obostrzeń. Bo dla chcącego nić trudnego. My już pierwszą taką wycieczkę mamy za sobą. Sprawdźcie, jak było.
W czasie pandemii górę biorą elektroniczne formy kontaktów
W czasie pandemii górę biorą elektroniczne formy kontaktów
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

W piątek 15 stycznia, mieliśmy możliwość przeprowadzenia pierwszej wycieczki on-line dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu. Dzieci biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Być jak Ignacy".

Nie dość, że była to pierwsza on-lina to na dodatek pierwsza na nowej stacji uzdatniania wody SUW-2 przy ulicy Spacerowej. Niestety otwarcie obiektu w zeszłym roku nałożyło się na pandemię COVID-19 i nie mieliśmy jeszcze okazji zaprosić nikogo na zwiedzanie. Liczymy jednak na to, że niebawem to się zmieni i zarówno stacja przy ulicy Żeromskiego jaki i Spacerowej będzie mogła przyjmować wycieczki oraz osoby prywatne podczas różnych okazji.

Jak wyglądała nasza pierwsza transmisja?

Połączyliśmy się z opiekunami oraz dziećmi i zaczęliśmy naszą wycieczkę, w trochę innej formie niż dotychczas. Na samym początku Jarosław, pracownik SUW 2 opowiedział słuchaczom o procesie uzdatniania wody. Pokazał nową stację i wyjaśnił co się w niej znajduje. Uczestnicy byli bardzo ciekawi, pytali skąd się bierze woda w kranie, jak jest ona przygotowywana do spożycia oraz ile potrzeba czasu, by dotarła do naszych domów. Pytań było wiele. Można wyliczać i wyliczać.

W dalszej części wycieczki Ania oraz Kasia z Działu Marketingu i Promocji opowiedziały uczestnikom o zajęciach edukacyjnych, które prowadzą. Było wiele intersujących pytań dotyczących świadomości ekologicznej. Ania mówiła między innymi o pozytywnych efektach ograniczenia kupowania plastiku w swoim życiu codziennym. I jak mała zmiana może przynieść duże efekty, które możemy zauważyć chociaż poprzez picie wody z kranu. Słuchający otrzymali też garść innych inspiracji na życie w stylu zero waste. Kasia przybliżyła zasady nowego cyklu zabaw –koloroWODAnki czyli Szkoła dla Przedszkola (o cyklu można przeczytać więcej w linku przeczytaj https://www.wodociagmarecki.pl/kolorowodanki-nowy-cykl-nowe-wyzwanie ). Długo trwała jeszcze dyskusja na nurtujące tematy, dlatego zapewne jeszcze raz spotkamy się z przedstawicielami tej szkoły.

Chcielibyśmy poznać wasze zdanie, czy jesteście zainteresowani wycieczką w takiej formie dla swojej klasy, lub grupy. Prosimy o kontakt na adres e-mail a.soloninko@wodociagmarecki.pl

O naszym udziale w tym spotkaniu możecie przeczytać na stronie Wieści Podwarszawskich

https://wiesci.com.pl/2021/01/ksztaltowanie-postaw-proekologicznych-w-szkole-podstawowej-w-zagoscincu/

#online #wycieczka #wodociagmarecki #ekologia #edukacja

Data publikacji: 09.02.2021
Autor:

« wstecz | w górę