Fundusze Europejskie

Kalejdoskop 2018 r.

Kalejdoskop 2018 r.

Co tu dużo mówić… działo się! Podsumowujemy ubiegły rok naszej spółki w telegraficznym skrócie.

13 marecki finał WOŚP - 14 stycznia

2018 r. zaczęliśmy  od udziału w największej orkiestrze na świecie. Kwestowaliśmy (już po raz szósty), zapraszaliśmy do konkursów i częstowaliśmy Markową Wodą, która – mimo niskiej temperatury za oknem – cieszyła się dużym wzięciem. Uzbieraliśmy na rzecz WOŚP ponad 1300 zł. W tym roku mamy nadzieję, że poprawimy ten wynik.

 

Przeczytaj więcej

 

Budujemy drugą Stację Uzdatniania Wody  - 9 lutego

Marki rosną jak na drożdżach, szybko zwiększając liczbę mieszkańców. Pierwsza stacja uzdatniania wody latem pracuje na 110 proc. możliwości. By zapewnić bezpieczeństwo dostaw, w lutym 2018 r. zawarliśmy umowę na budowę SUW II, która na wiosnę tego roku będzie gotowa.

Przeczytaj więcej

 

Unijne dofinansowanie po raz trzeci - 20 marca

Z ekonomicznego punktu widzenia to najważniejsze wydarzenie 2018 r. W marcu podpisaliśmy umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki niej UE dofinansuje trzeci etap naszych inwestycji kwotą do 19,3 mln zł. Łączne wsparcie Brukseli dla Wodociągu Mareckiego przekroczy 100 mln zł.

Przeczytaj więcej

 

Ubraliśmy wodę w słowa w Światowy Dzień Wody – 22 marca

W ten szczególny dzień naszą firmę odwiedziło ponad 200 osób. Pokazaliśmy Wam, skąd się bierze woda w mareckich kranach. Zwieńczeniem międzynarodowego święta było wręczenie nagród w konkursie „Ubierz wodę w słowa”. Zwycięskie hasło „Markowa woda pomysłów doda” ozdobiło nasze gadżety promocyjne.

Przeczytaj więcej

 

Noc Muzeów na stacji – 19 maja

Takiej ekspozycji w naszej firmie jeszcze nie było. Goście, którzy przyjechali do naszej siedziby na ul. Żeromskiego wieczorową porą, mogli podziwiać fotografie i eksponaty inspirowane sztuką etniczną. Jest to dzieło mareckiej Fundacji Otwarte Serce, z którą Wodociąg Marecki na co dzień współpracuje.

Przeczytaj więcej

 

Lejemy wodę (z sokiem) w Dni Marek – 9-10 czerwca

Młoda, ale niemal już kultowa. Mowa o imprezie, która po raz pierwszy została zorganizowana z okazji 50-lecia nadania praw miejskich. Powiemy nieskromnie: taka uroczystość bez naszej obecności (i naszego saturatora) nie mogłaby się odbyć. Byliśmy z Wami przez cały weekend – zarówno na miejskim stadionie jak i w Parku Briggsów.

Przeczytaj więcej

 

Na Memoriale Bercika – 28 lipca

Środek lata, żar się leje z nieba, tymczasem w Markach rywalizuje kilkuset rowerzystów. Idziemy im w sukurs. Nasz saturator gasił pragnienie sportowców, którzy uczcili pamięć Huberta Manteuffla, czyli tytułowego Bercika, miłośnika rajdów MTB.

Przeczytaj więcej

 

Rozbudowujemy sieć kanalizacyjną – 29 sierpnia

Dzięki unijnemu dofinasowaniu nasza sieć powiększy się o 14,5 km. Pierwszy duży przetarg na wykonawstwo robót wygrała ciechanowska firma Plast-Bud, której koparki pojawiły się na mareckich ulicach w ubiegłym roku. 

Przeczytaj więcej

 

Wodociąg w „Rudym” - 28 sierpnia

Pod koniec lata młoda reżyser Karina Węgiełek nakręciła 30-minutowy dramat psychologiczny, którego scenerią były Marki. Wsparcia produkcji (nazwa w tytule) udzielili mieszkańcy i instytucje z naszego miasta. W tym gronie znalazł się także Wodociąg Marecki. Najlepszym dowodem niech będzie koszulka, w której wystąpił znany aktor Mirosław Zbrojewicz

Przeczytaj więcej

 

2 września – Zabiegani na Małej Mili Mareckiej

Co roku w mareckiej imprezie biegowej uczestniczymy dwojako – wystawiamy zarówno naszą reprezentację biegaczy (obiecujemy, że za rok poprawimy wyniki) jak i nasze stoisko z saturatorem. To ostatnie – jak widzicie – było oblężone.

Przeczytaj więcej

 

Morze inwencji w „Bijących źródłach” – 25 września

Wiecie jak powstaje co roku kalendarz Wodociągu Mareckiego? Z prac, które dzieci przysyłają na konkurs. W ubiegłym roku jego motywem przewodnim były „Bijące źródła”. Chcieliśmy, by dzieci narysowały jak wielkim skarbem jest woda. Na konkurs napłynęło prawie 200 prac. 13 z nich ozdobiło karty kalendarza na 2019 r.

Przeczytaj więcej

 

30 września – Na Spartakiadzie MSG

To najstarsza marecka impreza sportowo-rekreacyjna – nie mogło więc nas na niej zabraknąć. Tradycyjnie częstowaliśmy wodą z saturatora i zapraszaliśmy do rozwiązywania naszych krzyżówek. Była także to doskonała okazja do wręczenia nagród w konkursie „Bijące źródła”. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj więcej

 

Konferencja unijna w terenie – 13 listopada

Koniec roku to czas podsumowań i prezentacji planów. Doskonałą okazją była konferencja Wodociągu Mareckiego, na której pojawili się przedstawiciele nauki, samorządu, mediów, wykonawców oraz NFOŚiGW. Jej elementem była wyprawa na budowę drugiej Stacji Uzdatniania Wody -nasi goście mogli z bliska zobaczyć realizację inwestycji.

Przeczytaj więcej

 

Przygotowania do 20-tki – grudzień

Tak, tak. W tym roku obchodzimy 20-lecie naszego istnienia. Przygotowania w toku.

 

Data publikacji: 03.01.2019